CO OPÓŹNIA WZROST. 22.10.2017r. « Psycholog Bydgoszcz

CO OPÓŹNIA WZROST. 22.10.2017r.

Autor: Elzbieta Giryn dnia 28 sierpnia 2017

 IDENTYFIKACJE. Identyczność oznacza to, co tożsamość. Proces ten zachodzi na poziomie poza świadomym. Stąd rodzi się wiele kłopotów ze zrozumieniem tego zjawiska. Z czymkolwiek się utożsamiamy, ogranicza to nas i staje się przeszkodą w poprawnym i harmonijnym funkcjonowaniu. Na pytanie: Kim jesteś – automatycznie udzielamy odpowiedzi związanych z rolami jakie w życiu pełnimy, np. kobietą, matką, krawcową, babcią, Marią, żoną, sąsiadką, itd. Tymczasem są to tylko zewnętrzne oznaki naszego bycia wśród ludzi. Pełną odpowiedź można uzyskać tylko wówczas, gdy połączymy się z naszą głębią, ze światłem duszy, która ma w sobie wielką mądrość, czyli zapisy tego kim faktycznie jesteśmy. Inne pytanie brzmi – ile jeszcze tych zapisów masz w sobie.
Identyfikacje mają ogromny wpływ na nasze relacje z otaczającym światem i innymi ludźmi, ponieważ to, z czym się utożsamiamy, kreuje naszą świadomość. .
Wiele lat temu, zastanawiałam się co jest przyczyną, że ludzie tak nagminnie identyfikują się z tym wszystkim na czym im zależy.
Można przyjąć, że nasz umysł czepia się, jak guma do żucia, do tego co uwielbia, do czego się przywiązał, kogo uznaje za autorytet, kogo chce naśladować, kim chce być, czyj los chce przejąć na siebie w imię ślepego i niszczącego kochania. Tracimy przez to swą indywidualność, oddalamy się od swego prawdziwego JA, kroczymy fałszywą drogą.
Skutkiem tego jest utrata sił, nadwrażliwości, agresja, wpływa na życie osobiste i finanse! Możemy powiedzieć o ciężkim życiu. Nic nie przychodzi z łatwością. Można nawet powiedzieć, że na wszystko, gdyż wszystko jest ze sobą połączone.
Główne źródła identyfikacji to: RZECZY, CIAŁO, EMOCJE, PRZEKONANIA, ZWIĄZKI, WARTOŚCI: tytuły, zawód, umiejętności. Ci, którzy boją się krytyki swoich umiejętności, nieustannie dążą do perfekcji w tym, co robią – znajdują się na najlepszej drodze do zguby duchowej.
Rozjaśniłam Tobie coś? cdn.

MORALNOŚĆ – czy jest dzisiaj jaśniej z nią  niż sto lat temu? No, może troszkę. Ciągle, tak jak wówczas  jest ogrom nerwic i chorób psychicznych.  Czy zadajesz sobie pytanie DLACZEGO? Kto rozmawia z Tobą o problemach seksualnych, genitalnych? 

Opiszę historię rodziny, to ona pobudziła mnie do poruszenia na forum zagadnienia moralności, która panoszy się w najbardziej ukrywanej wartości żyjących istot.

Zamierzam wynurzyć ją na powierzchnię, a także rozjaśnić

na warsztatach dla kobiet 22.10.2017r.

Wiem, że wiele z Was przyjmie to z ulgą i rozliczy siebie w końcu z tej ponurej, szatańskiej  przeszłości, która gromadziła się wiele wcieleń.

Znajdziesz sposób na wprowadzenie w ten trudny temat swych małych dzieci i tych już dojrzewających.

Robotnik miał bardzo ciężko chorą żonę. Od wielu lat nie opuszczała łóżka. Było tam troje małych dzieci i osiemnastoletnia córka. Zastępowała ona matkę, opiekowała się dziećmi, dbała o ojca. Przez całe lata wszystko szło dobrze. Sypiała z ojcem. Wszystko było w porządku. Wciąż troszczyła się o rodzinę, dbała o dom. Ojciec pracował i dbał o chorą żonę. Córka zachowywała się bardzo porządnie wobec swego rodzeństwa. Potem zaczęły się plotki, Wmieszała się w to policja i ojca aresztowano, oskarżono o kazirodztwo i skazano na 5 lat więzienia. Dzieci oddano do sierocińca. Rodzina się rozpadła. Córka musiała iść do pracy do obcych ludzi.

PRZEKONANIA – jest to głęboka wiara w słuszność tego, co mówimy i robimy, pozwalają także z czystym sumieniem krzywdzić innych.
Usprawiedliwiają zachowanie. Dotyczą one wszystkich dziedzin życia i tworzą rzeczywistość, a co za tym idzie, doświadczenia.
Jesteśmy sumą przekonań na każdy temat. W związku z tym zajmują one dużo miejsca w naszym życiu.
SĄ KAMIENIEM U NOGI LUDZKIEGO WZROSTU.
Mówimy: jestem Polakiem, Ślązakiem, Słowianinem, partyjnym, ateistą, chrześcijaninem, przeciągi powodują choroby, świat jest okrutny, nocą jest niebezpiecznie, pieniądze są brudne i nie przynoszą szczęścia, wszyscy w rządzie to oszuści, tylko dzięki jedzeniu mogę żyć itd. Mogłabym tak wyliczać w nieskończoność.

Czym jest pilnik rozcinający łańcuch ograniczeń? To WOLA , INTENCJA, Przychodzi, kiedy klapy konia się rozchylają i widać i czuć jak zniewala dane przekonanie.

Osobiście czuję się OBYWATELEM ŚWIATA. Wyznaję jedyną religię RELIGIĘ SERCA.

Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.