PIĘKNE, WARTOŚCIOWE? CZY TYLKO ILUZJA. « Psycholog Bydgoszcz

PIĘKNE, WARTOŚCIOWE? CZY TYLKO ILUZJA.

Autor: Elzbieta Giryn dnia 17 lutego 2018

Cudownie byłoby, gdybyśmy mogli ufać innym. Życie jednak szybko weryfikuje takie chcenie. Im większe przebudzenie tym więcej widzimy, że największa wartość jest w zaufaniu tylko sobie. Tyle, że wiem i czuję co to oznacza. Jednak do rzeczy, jak zwykle po nitce do kłębka.

 ….Lubisz oglądać filmy?  Mogą być

różne tego powody, podobnie jak z czytaniem książek, przekazów, afirmacji stworzonych przez liczne osoby z różnych kultur. Często jest to dla przyjemności, także dla ucieczki ze świata trudu i zmagań, może być dla edukacji.

Mało jest dostępnych projekcji, które w 100% odpowiadają naszej psychice lub potrzebom. Bywa często, że 99 % to świetne wartości, czujesz zachwyt, jednak w chwili, gdy już jesteś w śledzeniu akcji, w utożsamianiu się z bohaterem, wkręca się odrobinę słów i obrazów dla skierowania na wartości, które nie służą budzeniu ducha, jego mocy do uzdrowienia, do rozwiązywania trudnych sytuacji, nie wyzwalają działania bez działania.

Nagminnie np. pojawiają się filmy dla dzieci i dorosłych, w których brak matki, ginie matka, jest słaba, chora albo nieczuła. Pokazuje się typ macochy, matki zajętej zdobywaniem w wyrafinowany, okrutny sposób. To doskonały przykład manipulacji, osłabiania siły żywotności w ciele, rodzinie, narodzie. Wprowadza się ciągle potrzebę walkę z siłami ciemności. Kiedy to kupisz – po opuszczenia ciała, masz nieustannie powód do walki lub ucieczki. To się nigdy nie kończy, może przyjść wybawienie, ktoś podpowie, by się ponownie wcielić. I to się nazywa być w kole samsary, wszystko powtarza się, a wyzwolenia brak. Jakich metod  stosuje się  w tzw ciemnych chwilach – po praktykujesz już 18 marca br.

Są także słowa, które przekazywane z pokolenia na pokolenie weszły do naszej świadomość. Wydają się być  jak pełnowartościowe ziarno, ale jest inaczej,  to ziarno puste, nigdy się nie rozpadnie, by coś wzrosło.  Poruszę przykład dwóch takich. Nie ma znaczenia co o tym sądzisz. Masz wątpliwość zrób to co ja, wstaw je do kontemplacji i czekaj o ujawnienie korzeni i owoców tego co te słowa dają. Kiedyś bym ich broniła,  dzisiaj jednak wiem, że żadne pojedyncze słowo nie może być rozpatrzone bez tła, kontekstu np. słowo ” dziękuję”. Jest z nim  wiele nieporozumienia. 

Słowa, których wartość nie jest wg mnie w żadnym kontekście dla człowieka   pozytywna.                                                                  

      To NADZIEJA I WYBACZANIE.      

Kiedy pojmiesz ich sens, zrozumiesz ile tragedii wniosły w życie poszukujących. Pryśnie ich  czar,

będzie uwolnienie od jednej z wielkich iluzji.

MNIE ZAJĘŁO WIELE LAT – DOKŁADNIE 20, WYBACZANIE I KOŃCA NIE BYŁO WIDAĆ, ILE CZASU I POCZUCIA WINY, ŻE NIE POTRAFIĘ TEGO ZROBIĆ.

Weźmy pod uwagę zwierzęta. Czy one mają na coś nadzieję? Czy jeśli sarna straci młode, matkę, nie ważne z jakiego powodu,  to wybacza sprawcy?

Film ” Dzielny Despero”.  Obejrzałam  go z wnuczką 2 dni temu i to on zainspirował mnie do   dzielenia się tym z Tobą. Pięknie zrobiony, zachwyt dla całej rodziny, pokazany system nauczania w strachu, jak niektórzy co nas obskubują nie znoszą światła /są w cieniu/,  co dzieje się z królestwem kiedy królowa padła trupem, ale kiedy przyszły zdania ze słowem nadzieja – we mnie zgrzytnęło. Aha – mam cię. To tu jest ta pułapka. A skąd się wzięło powiedzenie ludowe ” NADZIEJA MATKĄ GŁUPICH”, czy  „kogut myślał o niedzieli a w sobotę mu łeb  ucięli”…Czyli  komuś MĄDROŚĆ dawno temu to  podpowiedziała. Mechanizm matczynego wszechświata daje wyzwolenie, ale nie jest to w wyniku nadziei, ona wyraźnie jest przeciwna żywotności.

W medytacji proponuję, zobacz siebie w dwóch rolach jako potrzebująca wybaczenia, potem dająca wybaczenie, odczuwaj. W jednym i drugim przypadku króluje ja-ego, czy dobitniej ja-bóg-ego.  Zobacz i poczuj także siebie jako „Nadzieja”. Co się z Tobą dzieje?

Wszak nie mamy nic przyjmować na wiarę. Aaaaaaa, wiara to też takie dziwne słowo, ale chyba byłoby za dużo na jeden raz.

Nadzieja, wybaczanie, wiara, wszystkie sprzyjają  siedzeniu w umyśle, w jego labiryncie, w sferze poziomu mentalnego, powracającym się historiom, co  pokazuje także 12 znaków zodiaku, czy powiedzenie ” życie karuzelą się toczy”, wg Wschodu to Koło Samsary.

W filmie ” Dzieje  Mistrza”   jest świetny – ważny fragment, w którym mówi Twardowski o wartości swej duszy, sprzedaje ją. Zobacz jak  tworzy się bożka,  guru lub idola.  Posłuchaj co się wówczas dzieje:   wiara w niego, czczenie, modlitwy, nadzieja że spełni jakieś pragnienia.

Filmy oglądam dla przyjemności i poznawania mechanizmów manipulacji, a także dla podpowiadanych rozwiązań, jak żyć w radości, zdrowiu i obfitości, jak również co decyduje o wyzwoleniu, choć bezcenna, o czym nie należy zapominać jest informacja z własnego wnętrza, poza umysłem.                                                            Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.