8.03. W marcu jak w garncu…Bogato, dzień kobiet, przesilenie wiosenne. « Psycholog Bydgoszcz

8.03. W marcu jak w garncu…Bogato, dzień kobiet, przesilenie wiosenne.

Autor: Elzbieta Giryn dnia 5 marca 2019

Dni przesilenia wiosennego. Czarna Madonna w podziemiach katedry w Chartres. Godzinny spacer po krypcie daje nowe spojrzenie na potęgę tej budowli. To podobno jedyna katedra w której nie ma grobów ze zmarłymi.
To fenomen, a jest kilka takich rarytasów.

28.03. 2019.

Wszystko jest w ruchu, wiruje, to podstawa do rodzenia nowego, jak we wszechświecie, przyrodzie tak i w człowieku.

Kiedy to wirowanie mocno spowalnia jest czas obumierania, aż przechodzi w inną formę. Porzucam ciało i tu jest informacja – ono wcale nie jest moje, tylko wypożyczone na jakiś czas.

Jeśli jestem gościem w ciele – kombinezonie, jak je traktuję?
Czy tak ja w np.dom przyjaciół, w którym bywam, z szacunkiem?

Może się buntujesz, mówisz przecież ciało jest moje, Taaaak?
Powiedz to tym wszystkim co tak samo myśleli, a są teraz na cmentarzu.
Dbajmy, by wirowanie było mocne, a wytwarza je min. szczera radość w każdym kroku realizacji marzenia, spontaniczność, wdzięczność, zachwyt, taniec spontaniczny, śpiew, malowanie, czułe i troskliwe traktowanie tymczasowego domu.

 

16.03.2019r.

10.03.2019r.

W związku z dużym zainteresowaniem dot. imienia,

energii liter, co poruszyłam w filmie ” Magia świątecznej – 8 – postanowiłam nagrać o tym materiał filmowy. Jeśli chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami, jak odczuwasz swoje imię, nazwisko, czy je zmieniasz, bo się coś nie podoba, proszę napisz o tym na pocztę lub messengera.
Życzę cudownej niedzieli i jednocześnie dziękuję za nadsyłane dla mnie życzeń

8.03. Dzień kobiet – jego tajemnice. Film.

 

6.3.2019 -NIEZWYKŁY, WYJĄTKOWY <

Czas medytacji, pożegnania i zrozumienia.

NÓW Księżyca.

Jeśli oglądasz filmy „Żeńskość w cyklach” to już wiesz, że po fazie wydechu, jest zima, bezdech, w fazach księżyca to NÓW. Zatem wiadome jest jak to wykorzystać dla siebie. Jak widzisz wszystko się ze sobą łączy. Powodzenia.

5.03.2019r.

Jestem z natury prostolinijna, szczera, jednak często łapałam się na naiwności. Traktuję innych zawsze że są szczerzy i to co mówią jest prawdziwe. No, niestety tak nie jest. Najbardziej trzeba być czujnym,

gdy ktoś Tobie maśli, wychwala, wznosi na piedestał, tak wiem – to jego umysł.. To właśnie Ci ludzie, gdy zrobiłam coś nie po ich myśli, najwcześniej się odwrócili, pokazując gniew jawny lub ukryty.
Wykrywam to przez reakcję w ich zachowaniu. WAŻNA JEST CZUJNOŚĆ, nie dać się mamić pochlebstwami, mieć zawsze chłodny stosunek do tego co nadchodzi. Coraz mniej już mnie to dziwi i wiem, że gniewający się ma z sobą wiele do zrobienia. Cieszę się, że taką sytuację już przyjmuję normalnie, bez emocji, wyjaśniam sobie – to jego problem, a kiedy jest coś ważniejszego i mam sposobność to staram się wyjaśnić przyczynę. Może  faktycznie mam w swoim zachowaniu coś zmienić. Doskonałość wewnętrzna nie zawsze idzie w parze z zachowaniem zewnętrznym.

Jak tkają ciemni? Dzięki naszym potknięciom, kiedy spada energia, kiedy wchodzi się w medytację bez ochrony, a jeśli dodamy podsuwane artefakty, przez które wchodzą – zwłaszcza wielbione przez ludzi, ataki elektroniczne, to mamy prawie komplet. Wiem, jest tego znacznie więcej.

Cokolwiek to  było

- ROZŚWIETLAM RELACJE, czyli nici łączące z danym przypadkiem. Więcej mnie nie interesuje.
Daję sobie i innym wolność.

Jeśli podziwiasz szczerze, to to rób. Tu mi chodzi o osoby emocjonalne, chwiejne, z roszczeniami, które mało co okazują bunt. Może ten artykuł sprowokuje, do kontemplacji, jak reagujesz na to, gdy ktoś robi nie po Twojej myśli. Opisuję zjawisko społeczne, nie konkretny przypadek, Jest dużo wspaniałych wyjątków. Badaj u siebie, czy jest chwiejność.

Wasze wypowiedzi:

W całym moim życiu świadomie obraziłam/pogniewałam się chyba ze trzy razy w sumie i to raczej jako dziecko-nastolatek. Jakoś nie jest to mój sposób reakcji. Teraz gdy czyjeś zachowanie mnie dotyka, kiedy emocje opadną, biorę sytuację jako wskazówkę, że JA mam jakieś zakłócenie a ta sytuacja/osoba mi to pokazała. I zmieniam to. Mam taki obraz, że osoba która się pogniewała, sama postawiła się do kąta i stoi w ciasnym, ciemnym miejscu. Ja to uznaję i zostawiam ją z tym wyborem.
Co do szczerości, prostolinijności uważam je za pozytywne cechy. lubię je i podziwiam. Anna.

...Od wielu lat się nie obrażam, tylko unikam takich ludzi. Z jednej strony to niby oni manipulują, natomiast z drugiej strony, a wiem to od kilku lat oni są manipulowani. Iwona.

Przejdź na koniec strony, jeśli chcesz zostawić komentarz. Pingowanie jest wyłączone.

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.